Om

Det här är en hemsida för år 6 på S:ta Gertruds skola. På den här sidan skriver vi vad vi håller på med under skoldagen. Här kan föräldrar känna sig delaktiga i det arbete som vi gör under skoldagen.

Vårt mål är att eleverna och föräldrarna ska känna att de är delaktiga i det som händer samt att de hela tiden kan få tag på information och allt annat som berör skolan.

Vill ni kontakta oss så maila på:

Klasslärare 6A, undervisar i SO och svenska

Maria Reinhed                        maria.reinhed@edu.sigtuna.se

Klasslärare 6B, undervisar i NO, bild och matematik

Arild Rasmussen                    arild.rasmussen@edu.sigtuna.se

Lärare i engelska och musik

Nina Naalisvaara                    nina.naalisvaara@edu.sigtuna.se

Lärare i idrott och hälsa

Johan Norden                         johan.norden@edu.sigtuna.se

Lärare i textilslöjd och hem- och konsumentkunskap

Deisy Luhamaa Ursescu        deisy.luhamaa@edu.sigtuna.se

Lärare i trä- och metallslöjd

Michael Coleman                   michael.Coleman@edu.sigtuna.se

 

 

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *